Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 16 Apr 2024, 11:07

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Mar 2010, 15:44 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
pavcostel scrie:
Frumos! Da si cu prafuri, ca sa fie scale?

Se face praf la primul zbor....scale! :twisted:

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 04 Mar 2010, 10:11 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
N-am plecat niciodata de la premiza ca "se face praf de la primul zbor...scale " . Oricum iti asum riscul asta si important este faptul ca mai sunt trei-patru nebuni la Braila ( deocamdata ) ,care stau cate un an ,doi ,trei si uneori chiar mai mult , "aplecati" pe cate un plan si apoi ,pe cate o structura din care va prinde contur un nou model ,o noua macheta ! Si chiar daca unele dintre machetele noastre s-au facut aproape praf la primul zbor...scale , nu le-am abandonat , le-am refacut , chiar si intr-o noapte ! Sunt putini aeromodelisti care stiu sa-si deseneze modelele si apoi sa le construiasca in intregime ( exceptand motorul ) . E adevarat , e foarte usor sa faci o comanda , la un magazin de profil si sa-ti cumperi un model gata facut si tu sa nu faci altceva ,decat sa montezi un motor si o statie de ultima generatie si apoi sa-l zbori pana se face praf.... Gata cu vorbaria ,mai e un pic si vine Pucioasa.... pentru putinii care am ramas indragostiti de aceasta categorie ,F4B ,ignorata din ce in ce mai mult de FRMd !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 04 Mar 2010, 10:57 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 21:25
Mesaje: 564
Localitate: Bucuresti
Dan, in caz ca n-ai observat, pe forumul asta nu se discuta de constructia unor machete comandate de pe net, aici se pune accentul pe constructia de la zero a unui model (cu tot ceea ce implica acest lucru: redesenare plan/constructie) :) ca pana la urma asta inseamna aeromodelismul....

Si nu doar la braila sunt "nebunii" aia care construiesc aeromodele, inca e plina tara de oameni care sunt dispusi sa construiasca ceva de la zero si sa si puna pasiune in acel model...si da, pacat de Pucioasa ca s-a ajuns de la 3-4 zile non-stop de concurs (cand plecam inapoi la cazare ca nu mai era lumina sa vedem modelele....) la 1 zi de concurs pentru 2-3 echipe.....

_________________
You win this time, gravity!

Radio: Futaba T8-FG
P-40E - Captiv (Video cu primul zbor)
IAR-27 - Captiv
CAP-21 - Captiv
2x Combat "Pionierul" - Captiv
Shtrumf - Trainer
Bombonel - Acro/Trainer (Video cu prima tractare de planor)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 04 Mar 2010, 20:42 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 01 Noi 2007, 18:19
Mesaje: 261
Localitate: Bucuresti
Domnule Dan, concurenta evident ca-i da cu "praf". Lasa asta. Mai bine,uite, anul trecut la RR s-a inaugurat pista de captive. Pentru carcotasi, exista si transee sau locasuri individuale, la alegere. Nu iei tu un model si faci companie matelotului, lui Fane si celorlalti anul asta? Pe langa rc, gratar, etc.

Bafta!
Costel


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron