Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 19 Apr 2024, 04:53

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Mai 2010, 22:31 
Neconectat
Member

Membru din: 23 Noi 2007, 20:07
Mesaje: 20
Localitate: Alba Iulia
Dragilor,

a mai trecut una. A 9-a chiar!
Un camp pusitu, cateva oi lipsite de apetit modelistic, o pista ce incepe sa dispara in peisaj, si liniste, multa liniste - asta e tot ce a ramas. Imi trec privirea peste camp: uite acolo a zburat x cu heli, si acolo avea cortul y, uite panta unde pluteau 10 planoare la un moment dat. Aici a fost cortul militar cu dozatorul si fabrica de zgomot, acolo s-a decolat in remorcaj, dincolo a cazut acrobatul sau poate trainerul...? Aici era rampa pentru cei ce chiar reusau sa zboare cu automodelele... Mirosul de combustibil s-a dus. Si cel de gratar. Natura isi reintra incet-incet in drepturi, bine ca am putut sa ne bucuram de ea cateva zile pline.

Am incercat un zbor la panta - conditie buna, ceva termica, dar nu mai are acelasi gust, e prea pustiu cerul. Lasa ca trece iute anul, cum au trecut deja 9! Aaaahhh ce fain va fi in 2011! A 10-a editie!

Scuze ca acest mesaj a venit cu intarziere: a fost de predat amplasamentul, de achitat chiria pentru teren, de facut socotelile cu autoritatile pentru sprijin, etc.

Va multumim ca ne-ati fost aproape. Ca nu a trebuit sa adunam mai nimic de pe camp. Ca, exceptie facand micile incidente, ati fost asa cum va stiam, prietenosi, veseli si civilizati.

Vreau sa le mai multumesc celor care au sprijinit actiunea:
- PHOENIX MODELS - cu premii la tombola
- SIERRA MODELSPORT - cu premii la tombola
- ASOCIATIA ROMANA DE MODELISM - cu premii la tombola si ajutor la fata locului
- CLUBUL SPORTIV ARCHAEOPTERIX - cu ajutorul direct, asa ca in fiecare an, mai ales prin sectiunea Sebes
- MAXRC - bere gratis, contravaloarea taxei de inchiriere a terenului, premii la tombola
- PRIMARIA ALBA IULIA, SALPREST SA, PRIMARIA SEBES, GARDA DE MEDIU - WC, pubele, aprobari etc.
- GARNIZOANA SEBES - cort militar, curent 220v

Imi pare rau ca nu a iesit totul perfect, imi pare rau ca nu am reusit sa stau cu fiecare din cei peste 170 de piloti ceva mai mult. Pe unii nici macar nu ii cunosc - lumea evolueaza, apar oameni noi. Pentru toate inconvenientele - ne cerem scuze, incercam sa facem mai bine la a 10-a editie!

Ca si tzucati
BIG / OldCrow
si compania!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron