Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 19 Apr 2024, 05:06

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 09:39 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 18:40
Mesaje: 97
Localitate: Braila
Mana de la mana si picior de la picior am pus, am achizitionat combustibil si am iesit la zbor, noi baietii de la Braila, in numar de 4: Marcu ''cu arcu'', Costin zis ''Vrabie'', Adita ''de la Chercea'' si Fane zis Godzila.
Cate doua zboruri de caciula am facut pana cand Costin zis ''Labie", intr-o ranversare razanta cu pamantul a decis sa mergem acasa, catapultand trenul de aterizare.
Baietii au fost insistenti ; curent nu au consumat ci la pala au dat (Multumim d ing Marinaru pentru Raduga)
'Little Master' a zburat atragand un public numeros.
Poze nu am fost inspirati sa facem , ne cerem scuze.

_________________
Io mi-s Fane d'Braila
Zis si varu lu Godzilla!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 10:19 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
...daaa, au plecat fara mine banditii, eu fiind in imposibilitate de a-mi folosi mana dreapta, aflata in ghips si bandaje pan'la cot. Din aceasta cauza n-am ajuns nici la Campionat, la F4C (eliciile Asano, chiar daca sunt din lemn, sunt fooaaarte taioase si categorice)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 10:23 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
danaeromodels scrie:
...eliciile Asano, chiar daca sunt din lemn, sunt fooaaarte taioase si categorice)

Astea?
ASANO
Nu prea taie bine am auzit...decat daca sunt date din tot sufletul! :twisted:...oricum, pacat de elice!!
danaeromodels scrie:
...daaa, au plecat fara mine banditii, eu fiind in imposibilitate de a-mi folosi mana dreapta, aflata in ghips si bandaje pan'la cot. ...eliciile ...sunt fooaaarte taioase si categorice

clflyer scrie:
Mana de la mana si picior de la picior am pus, am achizitionat...

...adica ati pus si o mana de la Dan?...se mai zbatea?
Pacat ca nu ati facut si voi o poza de la zbor, ca ramanea "in memoriam" pentru modelul ciobit!

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 11:14 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
danaeromodels scrie:
Poze cu modelu ciobit, nu-i greu de facut, oricum asa o sa ramana pentru muuulta vreme!

Baga! :twisted:

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 11:39 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
Poze cu modelul ciobit, am sa va arat, dar nu acum....in cateva zile se rezolva. Cat despre eliciile Asano, sunt foarte taioase mai ales daca motorul merge turat, la maxim si vrei sa-l opresti cu mana :G ! Am sa va arat, in schimb cateva poze cu Citabria Bellanca Decathlon RC.


Ultima oară modificat de danaeromodels pe 06 Oct 2010, 12:27, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 06 Oct 2010, 14:10 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 01 Noi 2007, 18:19
Mesaje: 261
Localitate: Bucuresti
Citat:
, sunt foarte taioase mai ales daca motorul merge turat, la maxim si vrei sa-l opresti cu mana

Ete na! Nu stii tu cum se face! Daca vrei, pentru elicii Robbe fac seminar! Fara degete taiate si imprastiate. Doar vanatai, mai rele si mai dureroase decat taieturile...

Insanatosire Grabnica!
Costel


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Oct 2010, 06:20 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
Multumesc ! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2010, 18:08 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
clflyer scrie:
Mana de la mana si picior de la picior am pus, am achizitionat combustibil si am iesit la zbor, noi baietii de la Braila, in numar de 4: Marcu ''cu arcu'', Costin zis ''Vrabie'', Adita ''de la Chercea'' si Fane zis Godzila.
Cate doua zboruri de caciula am facut pana cand Costin zis ''Labie", intr-o ranversare razanta cu pamantul a decis sa mergem acasa, catapultand trenul de aterizare.
Baietii au fost insistenti ; curent nu au consumat ci la pala au dat (Multumim d ing Marinaru pentru Raduga)
'Little Master' a zburat atragand un public numeros.
Poze nu am fost inspirati sa facem , ne cerem scuze.

Poze, sa va arat eu dupa ce, cei patru muschetari s-au intors acaaasaaa !


Fişiere ataşate:
showimage.php.jpg
showimage.php.jpg [ 59.3 KiB | Vizualizat de 6990 ori ]
showimage.php.jpg
showimage.php.jpg [ 55.1 KiB | Vizualizat de 6990 ori ]


Ultima oară modificat de danaeromodels pe 02 Dec 2010, 18:10, modificat 1 dată în total.
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2010, 21:06 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 21:25
Mesaje: 564
Localitate: Bucuresti
Va rog, daca este posibil, cand mai urcati poze pe forum sa folositi "Image Upload" (este imediat sub meniul cu "Attachment") in loc de "Attachment": alegeti cate poze doriti sa urcati din - Image Upload > Show X Upload Slots, unde X este numarul de poze pe care doriti sa il urcati (maxim 6 per post), iar apoi alegeti pozele.

Astfel, pozele vor aparea cu un mic thumbnail si vor putea fi vizionate de pe orice browser (am facut acest lucru in ultimul post facut de dvs)

_________________
You win this time, gravity!

Radio: Futaba T8-FG
P-40E - Captiv (Video cu primul zbor)
IAR-27 - Captiv
CAP-21 - Captiv
2x Combat "Pionierul" - Captiv
Shtrumf - Trainer
Bombonel - Acro/Trainer (Video cu prima tractare de planor)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Dec 2010, 21:29 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 23 Sep 2008, 10:06
Mesaje: 396
Localitate: Bucuresti
danaeromodels scrie:
clflyer scrie:
Mana de la mana si picior de la picior am pus, am achizitionat combustibil si am iesit la zbor, noi baietii de la Braila, in numar de 4: Marcu ''cu arcu'', Costin zis ''Vrabie'', Adita ''de la Chercea'' si Fane zis Godzila.
Cate doua zboruri de caciula am facut pana cand Costin zis ''Labie", intr-o ranversare razanta cu pamantul a decis sa mergem acasa, catapultand trenul de aterizare.
Baietii au fost insistenti ; curent nu au consumat ci la pala au dat (Multumim d ing Marinaru pentru Raduga)
'Little Master' a zburat atragand un public numeros.
Poze nu am fost inspirati sa facem , ne cerem scuze.

Poze, sa va arat eu dupa ce, cei patru muschetari s-au intors acaaasaaa !

pai ce ... au zis ca abia au strans bani pentru combustibil, pentru model nu au mai avut bani. :G :P

_________________
oua umplute


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2010, 08:54 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
Screamer scrie:
Va rog, daca este posibil, cand mai urcati poze pe forum sa folositi "Image Upload" (este imediat sub meniul cu "Attachment") in loc de "Attachment": alegeti cate poze doriti sa urcati din - Image Upload > Show X Upload Slots, unde X este numarul de poze pe care doriti sa il urcati (maxim 6 per post), iar apoi alegeti pozele.
Astfel, pozele vor aparea cu un mic thumbnail si vor putea fi vizionate de pe orice browser (am facut acest lucru in ultimul post facut de dvs)

Ionut, optiunea pe care o pomenesti tu, o au numai moderatorii! Plebea sa se descurce cu "Attachment"! :twisted:

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2010, 12:54 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 21:25
Mesaje: 564
Localitate: Bucuresti
Marinaru scrie:
Ionut, optiunea pe care o pomenesti tu, o au numai moderatorii! Plebea sa se descurce cu "Attachment"! :twisted:

si eu care credeam ca am gasit solutia la pozele care nu se pot vedea pe Chrome... :R deja ma felicitam singur aici O:)

_________________
You win this time, gravity!

Radio: Futaba T8-FG
P-40E - Captiv (Video cu primul zbor)
IAR-27 - Captiv
CAP-21 - Captiv
2x Combat "Pionierul" - Captiv
Shtrumf - Trainer
Bombonel - Acro/Trainer (Video cu prima tractare de planor)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2010, 13:37 
Neconectat
New member

Membru din: 25 Ian 2009, 15:06
Mesaje: 6
Localitate: Braila
Ionut, model cu asa vechime si traume nu gasesti de cumparat. E ceva unicat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 03 Dec 2010, 13:41 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
danaeromodels scrie:
Poze, sa va arat eu dupa ce, cei patru muschetari s-au intors acaaasaaa !

In sfarsit s-a gasit cineva sa-l rezolve! Il stiu de cand l-ai mostenit tu de la profesorul tau! (adica profesorul lui Dan V., ca sa nu se ezixte dubii) :oops:
Ar fi faine niste funeralii vikinge pentru modelul asta!!!:twisted: La cat de vechi e, arde mai abitir ca fulgii de plop: nu se aprinde bine ca s-a si mistuit! Voooooooooop...! Vorbesc eu cu baietii si se rezolva. ;)

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 04 Dec 2010, 12:20 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
Cu "Little Master" , vreme de 15 ani au invatat multi copii cate ceva din tainele si placerile zborului captiv. Nu cred ca va mai fi reparat, poate doar copiat si construit un alt model, sper la fel de docil si rezistent la sute de bonturi luate la aterizare, la "atinge si nu mai pleaca" si traditionala aterizare pe spate . Si-a castigat un binemeritat loc de odihna, pe unul din peretii atelierului si in nici un caz funeralii vikinge !


Ultima oară modificat de danaeromodels pe 04 Dec 2010, 12:27, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron