Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 29 Mar 2024, 11:33

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Iul 2011, 10:29 
Neconectat
Member

Membru din: 15 Mar 2011, 21:28
Mesaje: 21
Localitate: București
Salutare!

Ieri am fost cu Marinarul si Ionut Sava la Chitila pentru un mic antrenament. Marinarul si-a luat buburuza eu lada cu modele iar Ionut Sava si-a luat "racoritoare" (sint si in poza :P)
Vreme superba, cimpul partial arat si semanat cu porumb care mai avea un pic si avea si stiuleti. Am urmat cararea prin iarba cam uscata si plina de craci mai mici sau mai mari, in care mi-am gaurit destul de serios aripile.

Un vinticel frumos adia, suficient cit sa ne permita sa ridicam planoarele in conditii bune, chiar daca uneori mai trebuia sa si alergam... Am scapat de citeva ori sandoul din mina (si io si Ionut) insa pe viitor trebuie sa fac o mica modificare la capat astfel incit sa pot identifica cu usurinta cind se termina...

Marinarul a ridicat buburuza care merge foarte frumos, mai este de reglat pe la ea virajul. Am centrat si eu planorul de lemn, zboara chiar frumos. Marinarul zice ca la viteza mai mare intra aripa in flutter dar asta inca n-a fost dovedit momentan.

La modelul electronic am adus citeva ajustari la bunt... merge chiar frumos acum.

Iata si citeva poze de la cimp.

_________________
messerie... zbor frumos... in vrie :O


Ultima oară modificat de messeriasu pe 20 Iul 2011, 10:32, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Iul 2011, 12:17 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 30 Oct 2007, 19:56
Mesaje: 1975
Localitate: Bucuresti
A cam crescut lanul de porumb pe Chitila si au aparut si araturi noi....trebuie sa ne inghesuim din ce in ce mai departe, inspre radar din pacate.

_________________
Magelan, cu rabdare si ciocan!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Iul 2011, 22:32 
Neconectat
Member

Membru din: 18 Feb 2008, 14:00
Mesaje: 117
Da tata, da la radar captivele si autoknipsurile merg bine. Deci, sport la treaba!
Mama, daca si statiile in 27MHz merg langa radar, atunci, trebuie retehnologizare masiva in ramura! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 21 Iul 2011, 14:23 
Neconectat
Member

Membru din: 15 Mar 2011, 21:28
Mesaje: 21
Localitate: București
Pai tocmai d-aia acolo mergem la zborul liber... de radiocomenzi :P Stam la adapostul radarului =))

_________________
messerie... zbor frumos... in vrie :O


Ultima oară modificat de messeriasu pe 21 Iul 2011, 14:23, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron