Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 28 Mar 2024, 09:58

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Mai 2009, 17:43 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2007, 16:17
Mesaje: 67
Localitate: Bucuresti
In luna august se va organiza competitia de acrobatie F3A pentru sportivi nelegitimati. Probabil ca sunt multi modelisti dornici sa participe dar inca nu au un model competitiv. Eu am strans planurile de la vreo 10 modele F3A si mini F3A (1.5cc - 15cc), din mai multe surse, design-uri din anii '60 - '80 cu rezultate de top la mondialele acelor timpuri.

Daca exista suficient spatiu de upload le-am putea baga aici (~50mb). Deocamdata voi incerca sa fac o lista cu o scurta descriere a modelelor si doritorilor le voi trimite planurile pe mail. Formatele sunt DXF, DWG, Tiff, JPG sau PDF.

_________________
Future is electric, but I belong to the past...
Telefon 0726.191.725


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 28 Ian 2010, 01:48 
Neconectat
Member
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2007, 16:17
Mesaje: 67
Localitate: Bucuresti
Planurile au fost incarcate pe www.modelism.info.ro la sectiunea Downloads sub forma a trei arhive. Dintre modelele competitive si in ziua de azi si care ar merita construite, in arhiva a II-a se gasesc planurile 1:1 si documentatia pentru Magic si Revenger, in arhiva a III-a Super Pacer si Tiporare pentru motoare de 10 - 15cc. Sunt planurile multor aeromodele acolo, dar astea 4 sunt cele mai performante.
Un link rapid: Download planuri

Accesul este permis doar membrilor.

_________________
Future is electric, but I belong to the past...
Telefon 0726.191.725


Ultima oară modificat de Eraser pe 28 Ian 2010, 02:04, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 26 Mar 2010, 17:23 
Neconectat
Member

Membru din: 31 Oct 2007, 08:51
Mesaje: 181
Astept cu nerabdare sa vad si eu pe acest forum , macar cateva din planurile pentru F3A ,pe care , le-ai adunat de-alungul timpului ! Multumesc anticipat .


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron