Marinaru

  
Forumul celor putini.  
Acum este 28 Mar 2024, 10:19

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: REVOLUTIONS trei ani in urma
MesajScris: 19 Ian 2022, 19:00 
Neconectat
Member

Membru din: 30 Apr 2013, 18:23
Mesaje: 167
Am numit modelul REVOLUTIONS "Revolutii" pentru ca am aruncat la gunoi toate conceptele prezente, (care erau adoptate de toti cei care zburau F2B in state pe timpul ala). Asta a fost vreo 3 ani in urma. Ceva elemente clasice au fost pastrate ca de exemplu: platforma aripii si a ampenajului restul a fot facut complect nou. Constructia este compozita similara cu cea in planoare radiocomandate moderne, am schimbat profilul la aripa care este mult mai subtire acum si se schimba catre capat, aditional am schimbat pozitia aripii si a ampenajului sa am o aerodinamica mai buna si in sfirsit sistemul de comanda este absolut nou (exponential). Modelul a fost debutat la nationale in USA in 2018 cu mare succes. Am luat locul 2-3, nu mai tin minte, cu un model care avea numai 6 zboruri inainte de primul eveniment oficial. In videoul asta prietenul meu zboara modelul si de fapt asta este zborul lui numarul patru, deja el este foarte confortabil zburind. Sper sa va placa.




Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron